24 години в Екі-Нарині
  Kloop 22 Квітня 2019

  24 години в Екі-Нарині

  Севіндж Нуркіязова

  Киргизстан став незалежним майже водночас з Україною, пережив кілька революцій і війну ― здається, країни схожі. Але достатньо від’їхати від столиці, і починається справжня Центральна Азія.

  Журналістка Севіндж Нуркіязова разом із фотографом Данілем Усмановим провела день у високогірному селищі Екі-Нарин. Репортаж ― 24 години з життя місцевої родини, від пробудження в холодному будинку до останніх приготувань на завтра, коли все село вже спить.

  Тут змішалися три епохи. Середньовіччя з його традицією викрадати дівчат заміж, бо залицятися лінь і дорого. Дев’яності, коли принишкле село дивилося нескінченні серіали. Сучасність, з фермерськими проектами ООН.

  Киргизи готують курут, миють золото в гірських річках, освоюють інтернет і пишаються тим, що виховують дітей інакше за інші народи. Вони багато жартують, а жінки розповідають про власне викрадення з радістю ― чоловік після весілля не почав бити. Їхні діти ходять до школи, дивляться «Мауглі», переписуються в месенджерах і постять фото на тлі гір. Їхнє життя лишається таким, яким було, але водночас змінюється.

  Читайте репортаж про киргизьке селище у виданні Kloop.

  Фото — Даниль Усманов/Kloop.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00