Офіс травмованих. Таємне життя американських модераторів Facebook
  The Verge 13 Травня 2019

  Офіс травмованих. Таємне життя американських модераторів Facebook

  Кейсі Ньютон ― The Verge

  Ви не побачите у власній стрічці Facebook убивств чи насильства не тому, що такого не постять, ― просто подібний контент видаляють. Тисячі модераторів у всьому світі щодня бачать різанину, зґвалтування, расизм та ще казна-що, аби того не бачили ви. Звісно, це не минає для них безслідно.

  У компанії Cognizant, місто Фенікс, штат Аризона, на Facebook працює тисяча людей. Це перший подібний офіс у США. Журналіст The Verge Кейсі Ньютон порозмовляв із колишніми й теперішніми модераторами контенту, хоча контракт забороняє їм обговорювати роботу навіть із родиною. На умовах анонімності Кейсі розповіли про панічні атаки на робочому місці, марихуану в курильні, секс на сходах у перервах для зняття стресу та чорний гумор, який допомагає їм витримувати повсякденну працю.

  За словами модераторів, вони отримують удесятеро меншу платню, ніж працівники самого Facebook, їм не можна помилятися, а психологи і консультанти переважно не звертають уваги на їхню травмовану психіку. Вони сплять із рушницями, не вірять у теракт 9/11 і бояться, що колишні працівники прийдуть мстити тим, хто лишився.

  «Ми робимо таке, що змушує наші душі чорніти», ― каже один із героїв тексту. Читайте репортаж цілком мовою оригіналу.

  Фото ― Joshua Hoehne /Unsplash.


  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00