Бізнес на заручниках: таємний світ перемовин із викрадачами
  The Guardian 3 Червня 2019

  Бізнес на заручниках: таємний світ перемовин із викрадачами

  Джоел Саймон ― The Guardian

  Страхування на випадок викрадення з’явилося ще у 1930-х роках. Втім, поширилося воно лише у 1960-х на хвилі викрадень у Європі, організованих ліворадикальними організаціями на кшталт Фракції Червоної Армії в Німеччині або італійських Червоних бригад. Суть такого страхування проста: викуп платить страхова компанія. Нині вони покривають і витрати на ведення перемовин із викрадачами за допомоги спеціальних консультантів.

  Проте офіційна політика у Великобританії та США ― на відміну від багатьох інших країн ― жодних перемовин з терористами. Після 2001 року уряди США та Великобританії уклали перелік іноземних терористичних організацій, яким за законом заборонені будь-які виплати. Страхові компанії не мають права відшкодовувати родині викуп, сплачений терористам. А чи мають право консультанти з безпеки вести с ними перемовини? Або допомагати рідним збирати гроші? Чи відповідатимуть самі родини за сплату викупу терористам? І як взагалі з’ясувати, чи викрадачі ― терористи, а чи просто злочинці?

  Репортаж про те, як конфлікт національних політик та ринку страхування перешкоджає порятунку викрадених, читайте цілком та мовою оригіналу за посиланням.

  Фото ― Rafael Ben-Ari/Alamy

  Текст The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00