Боротьба за науку в тіні Аш-Шабааб
  Hakai 1 Серпня 2019

  Боротьба за науку в тіні Аш-Шабааб

  Мікеле Катанзаро, Марко Босколо — Hakai

  Сідаючи у човен на північному узбережжі Кенії, Ніна Вамбіджі завжди стривожена. «Працювати в океані лячно. Можна потонути або потрапити у пащу до акули. Аш-Шабааб просто ще один жах зі списку», — пояснює вчена, яка займається рибним промислом. 

  Джамаат Аш-Шабааб, сомалійська радикальна ісламська військова організація, в останні роки все частіше навідується сюди. Втім, це узбережжя залишається важливим риболовним регіоном, де можна зустріти безліч дельфінів, черепах і акул. Щороку тисячі з них гинуть, випадково потрапляючи у рибальські сітки.

  Як попри перешкоди та страх перед Аш-Шабааб кенійські вчені та рибалки об’єднують зусилля задля порятунку екосистеми, читайте цілком та мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація — Gianluca Battista

  Текст Hakai

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00