Боєць
  The New York Times 21 Травня 2019

  Боєць

  Сі Джей Чиверс ― The New York Times

  Сем Сіата ― ветеран війни в Афганістані. Його знають як вправного морпіха. За спиною ― жодного кримінального минулого. Хлопець не мав чіткої мети, коли він увійшов у чужий дім. Він точно не збирався грабувати абощо. Та коли Сем прокинувся в лікарні з ножовими пораненнями, до палати зайшли детективи.

  У 2014 році Сема Сіату заарештували за те, що у нетверезому стані він увірвався у будинок до незнайомих людей. Там і отримав кілька поранень від господаря, власне іншого піхотинця. «Корпус морської піхоти навчив Сема Сіату стріляти. Війна в Афганістані навчила його вбивати. Ніхто не навчив його, як повернутися додому».

  За історію про не готового до мирного життя ветерана журналіст Сі Джей Чиверс у 2017 році отримав Пулітцерівську премію.

  Цілком та мовою оригіналу читайте репортаж за посиланням.

  Фото ― Devin Yalkin / The New York Times.

  Текст The New York Times

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00