Чоловік, що зашвидко старіє
  Mosaic 11 Липня 2019

  Чоловік, що зашвидко старіє

  Еріка Хаясакі — Mosaic

  Десь у двадцять п’ять Нобуакі Нагашіма почав відчувати, що його тіло руйнується. Це відбувалося поступово: катаракта у 25, біль у стегнах у 28, проблеми шкіри на нозі у 30. У 33 в нього діагностували синдром Вернера — хворобу, що спричиняє зашвидке старіння. Зокрема, вона проявляється у появі зморшок, втраті ваги, посивінні та випадінні волосся. Також вона може призвести до утворення бляшок в артеріях, серцевої недостатності, діабету та раку.

  Нині у свої сорок три Нобуакі має набір хвороб, властивих вісімдесятирічним. Коли він розповів про свій стан батькам, мати попросила у нього пробачення, що не народила його сильним. Але батько сказав: якщо він витримає недугу, отже, точно сильний.

  Що таке синдром зашвидкого старіння, як він вчить нас контролювати власні гени та як може згодом допомогти уповільнити, ба навіть геть зупинити старіння — читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація — Moonassi/Mosaic

  Текст Mosaic

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00