День Соборності
  Данило Павлов 22 Січня 2020

  День Соборності

  До Дня Соборності України кияни утворили живий ланцюг, поєднавши два береги Дніпра. Традиційно таким чином українці відзначають об’єднання УНР та ЗУНР в єдину державу, яке відбулося сто один рік тому. Дві колони рухалися мостом Патона на зустріч одне одному. 

  «Люди із розмальованими у жовто-сині кольори обличчями йшли по мосту, тримаючи у руках прапори двох республік. Першими крокували двоє хлопчаків, років років 9-10. На середині мосту вони зустрілися і взялися за руки. Трепетно усвідомлювати, що хоч тоді — сто років тому — об’єднання України відбулось доволі символічно й тривало недовго, сьогодні Україна є і залишається соборною державою. В пам’ять про тих, хто загинув, обороняючи Україну у нинішній війні за незалежність, тривала хвилина мовчання», — говорить автор знімку Данило Павлов.  

  Вперше акція «живий ланцюг» відбулася 21 січня 1990 року з нагоди 71-ї річниці проголошення Акту Злуки — тоді мільйони ще радянських українців узялись за руки від Києва до Львова.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00