Марш захисників України
  Данило Павлов 24 Серпня 2019

  Марш захисників України

  Сьогодні Україна святкує 28-й День Незалежності. Цього року головне державне свято офіційно відзначали у зміненому форматі — раніше Президент Володимир Зеленський відмовився від проведення параду за участю військової техніки. Натомість на головній вулиці столиці відбулася «Хода гідності», участь у якій взяли військовослужбовці та видатні українці різних професій.

  На звершення ходи Володимир Зеленський оголосив про запровадження Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність і територіальну цілісність країни. Щороку цей день відзначатимуть відтепер 29 серпня. 

  Опісля офіційної ходи у центрі Києва відбувся багатотисячний Марш захисників України, ініційований військовими, які були незгодні із рішенням глави держави. До маршу долучилися ветерани російсько-української війни на Донбасі, волонтери, сім’ї загиблих бійців та пересічні українці, які прийшли підтримати військових.

  У перших рядах Маршу захисників йшли матері загиблих, які тримали у руках портрети своїх синів. За даними організаторів, Марш захисників України зібрав близько 15 тисяч учасників. 

  Колону зустрічали люди, які зібралися вздовж Хрещатика, — вони вітали ветеранів та сім’ї загиблих словами подяки. Багато хто ставав на коліна.

  Фоторедактор Reporters. Данило Павлов зафіксував емоції Маршу захисників України:

  [Репортаж створений за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00