Два світи
  9 Травня 2019

  Два світи

  Сергій Нужненко ― фотограф української редакції «Радіо Свобода». Фотографував вулиці Києва 9 травня 2016 року, коли у столиці зійшлися два різні виміри війни та миру.

  «Ця фотографія для мене ― “український символізм війни“. Вранці у Києві відбулась акція “Бессмертный полк”. Цей рух започаткували в Росії як вшанування учасників війни, але насправді його використовують у російській машині пропаганди. Під лозунгом “Фашизм не пройдёт” вони говорять про війну на Донбасі й анексію Криму. Це завуальована, точніше, закамуфльована, пропаганда “русской весны”.

  Уже по обіді на території Національного музею історії України у Другій світовій війні люди покладали квіти до гранітних стел міст-героїв. Я просто чекав напроти стели “Москва”. Через якийсь час поруч сів зморений український силовик, запалив цигарку.

  За 700 км на схід і далі тривала війна».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00