Ідентифікувати тіло. Моє життя як судово-медичного експерта
  The Guardian 13 Травня 2019

  Ідентифікувати тіло. Моє життя як судово-медичного експерта

  Річард Шепард ― The Guardian

  Працюючи в царині судово-медичної експертизи, Річард Шепард досліджував жахливі катастрофи Великої Британії. Одним із найскладніших випадків стала трагедія на річці Темзі у 1989 році, коли від зіткнення з драгою Bowbelle затонув прогулянковий катер Marchioness. Тоді загинула 51 людина. Рятуватися пасажирам заважали стрімке обертання судна, незакріплені меблі, темінь, холодна каламутна вода, а також брак легкодосяжних аварійних виходів.

  Команда Шепарда займалася ідентифікацією тіл та з’ясовуванням обставин смерті. Родичі загиблих часто вважають, що достатньо впустити їх до моргу ― і вони самі знайдуть рідних. Але насправді все не так просто. Понівечені, неживі й нерухомі тіла можуть мати геть незвичний вигляд. У 80-х ідентифікації особи за ДНК ще не існувало, тож найточнішим способом стали відбитки пальців. Дослідження ускладнювало те, що шкіра потопельників у воді спочатку морщиться, а згодом відпадає від тіла.

  Як працює судмедекспертиза та чому методи, якими Річард Шепард повертає загиблих родинам, можуть гнівати людей ― читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація ― Lee Martin/Guardian Design.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00