Як в кіно
    23 Березня 2020

    Як в кіно

    Від понеділка 23 березня в українській столиці посилюють заходи безпеки і вводять низку нових обмежень. Пасажирським транспортом у Києві тепер можуть користуватися лише працівники критичної сфери: медики, рятувальники, правоохоронці, фахівці сфери житлово-комунального господарства, продавці продуктових магазинів та аптек, а також працівників стратегічних підприємств. Іще за два дні почне діяти заборона на перебування в аптеках та продуктових магазинах — не більше однієї людини на 10 кв. м.

    Тижнем раніше в Києві, як і по всій країні, закрили навчальні заклади й розважальні центри. Припинив роботу метрополітен. Людей просять працювати віддалено й залишатися вдома. Усе — аби зупинити поширення коронавірусу COVID-2019. За дотриманням правил слідкує поліція разом із військовими, які спільно патрулюють вулиці. 

    Фоторедактор Reporters Данило Павлов протягом минулого тижня фіксував у фотографіях зміни звичного життя столиці: 

    «Місто зупиняється поступово. У понеділок іще працювало метро, але людей на вулицях уже було помітно менше — деякі центральні провулки були фактично порожні. Наступного дня, коли зупинився метрополітен, місто спустошилося ще більше, хоча на зупинках тролейбусів та маршруток, особливо кінцевих, утворились натовпи. Людей у масках серед тих, хто користувався громадських транспортом, не так і багато. Хоча це вже не виглядає екзотикою.

    Біля точок продажу їжі на винос купчаться десятки кур’єрів — їхні послуги тепер явно користуються попитом. На моїх очах поліція закрила кілька вуличних точок із продажу кави. Порожнє місто психологічно тисне. Ніколи раніше я не бачив Київ настільки безлюдним. Особливо вражає вокзал без пасажирів. У п’ятницю ввечері знімав прибуття поїзду з Польщі, який привіз до Києва евакуйованих з Європи українців. Їх зустрічали медики в костюмах хімзахисту — як у кіно. Коли поїзд перевірили й відкрили двері для пасажирів, мене здивувало, що в масках були одиниці. Люди викликали таксі й розходилися хто куди. 

    Кіношно виглядає і дезінфекція громадського транспорту: вагон трамвая спершу ретельно миють усередині та зовні, потім розпилюють дезінфектор.

    Досі часто чую від знайомих, що від коронавірусу помирають лише старі та що паніка роздута штучно. Але статистика засвідчує інше — у зоні ризику також молоді люди з хронічними захворюваннями і, зрештою, ті, хто був цілком здоровим. Обмеження, які діють тепер і які ще будуть вводити, — незручні, але ми повинні дотримуватися їх і виконувати рекомендації лікарів, аби наше життя якомога швидше повернулось у звичне русло».

    На момент публікації цього репортажу в Україні лабораторно підтверджено 73 випадки коронавірусу SARS-CoV-2. З них три — летальні. Один пацієнт одужав. Усього в світі зафіксовано понад 336 тисяч випадків зараження коронавірусом. 14 641 людина померла, більш 98 тисяч успішно пройшли лікування.

    Дочитали до кінця! Що далі?

    Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду, знань і ресурсів. А літературний репортаж — це ще й один із найдорожчих жанрів журналістики. Тому ми потребуємо вашої підтримки.

    У нас немає інвесторів чи «дружніх політиків» — ми завжди були незалежними. Єдина залежність, яку хотілося б мати — залежність від освічених і небайдужих читачів. Запрошуємо вас приєднатися до нашої Спільноти.

    Щотижня надсилаємо
    найцікавіше

    0:00
    0:00