Клаптик села в мегаполісі
  Данило Павлов 8 Квітня 2019

  Клаптик села в мегаполісі

  Поміж висотками житлового масиву Позняки у Києві заховався справжній хутір — велике господарство з вівцями, козами, свинями, кроликами та свійськими птицями. Три роки тому фотограф, а нині — фоторедактор Reporters. Данило Павлов знімав історію про мешканців цієї ферми. Великий матеріал, що мав назву «Київський селополіс», тоді опублікували на сторінках Bird in Flight.

  «Фразою “місто контрастів” можна охарактеризувати ледь не кожен мегаполіс. Це фото передає контрасти нашої столиці. Зробив цей знімок, працючи над фотоісторією про ферму, що розташована посеред бетонних джунглів київських Позняків. Вже кілька років на цю землю претендують забудовники. Господарів неодноразово намагалися виселити через суд, але їм вдається відстояти у мегаполіса цей клаптик землі.

  Я навідувався до господарів ферми кілька разів, і якось, повертаючись додому вже затемна, побачив козу — чомусь вона не повернулася з міського пасовища разом з іншими, а відпочивала на вузькому клаптику трави біля дороги. Взявся фотографувати, але було надто темно — допомогло світло від ліхтаря з мобільного та від фар автівок. У публікації цей знімок став головним, а частина цієї зйомки пізніше брала участь у щорічній міжнародній виставці Kyiv Photo Week».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00