Лижниці на дорозі
  Ярослав Табінський 1 Листопада 2019

  Лижниці на дорозі

  Західний реабілітаційно-спортивний центр у Карпатах готує українських паралімпійців до лижних перегонів та біатлону. Це єдина в Україні тренувальна база, яка відповідає європейським стандартам і пристосована для людей із інвалідністю. Ярослав Табінський, фотограф і дослідник фотографії, випадково зафіксував у карпатському селі Сянки кілька кадрів із тренування спортсменів паралімпійської збірної України. 

  «Моя зустріч із паралімпійцями була випадковою. Якось недільного ранку під час подорожі до Закарпаття довелося пригальмувати — на дорозі лижник. Тризуб на спині, лижні коліщата і в єдиній руці палиця. Я зупинив авто. Побачив вказівник «Західний реабілітаційно-спортивний центр». Лижник повернув із автошляху Львів-Самбір-Ужгород у бік бази, натомість «на трасу» почали виходити інші спортсмени. 

  Поки готував фотокамеру, згадалось, як наші паралімпійці привозять зі змагань медалі, як душевно їх зустрічають в аеропортах. Часу на зйомку майже не було, спортсмени миттєво проїжджали повз мене. Чоловіки були не надто говіркими, лише привіталися та усміхнулись. 

  Натомість дівчата-лижниці зупинилися й розповіли, що готуються нині до міжнародних змагань із зимових видів спорту. Настя з Чернігівщини і Тамара з Тячева тренуються тут уперше. На трасу, кажуть, виїжджати не страшно. Жартують, що більше бояться корів, які пасуться неподалік. 

  Поки ми спілкувалися, дехто зі спортсменів уже повертався у зворотний бік. «Наші! Найкращі у світі з біатлону. Чемпіони!» — кивнула у бік чоловіків Тамара і поїхала їх наздоганяти».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00