Манекени на пікеті
  Данило Павлов 5 Травня 2020

  Манекени на пікеті

  Оригінальний спосіб влаштувати акцію протесту в умовах карантину вигадали громадські активістки, що борються за права українців із рідкісними захворюваннями, — замість пацієнтів вивели на пікет манекенів. Пів сотні картонних моделей вони виставили сьогодні під вікнами Міністерства охорони здоров’я України. Усе для того, аби нагадати чиновникам, що від їхніх рішень залежать життя тисяч українців.

  Активістки заявляють: міністерство приймає рішення щодо закупівлі ліків, які суперечать протоколам лікування та не враховують рекомендацій лікарів, що може суттєво погіршити стан хворих. Саме тому пацієнтські організації вимагають залучати лікарів та громадських експертів до прийняття таких рішень. Як і до питань розподілу коштів — цей процес має нарешті стати прозорим. 

  Наразі наша редакція готує великий матеріал про українців, які щодня борються за життя у двобої із рідкісними недугами. А також про те, чому кожне рішення влади, яке може допомогти їм у цій боротьбі, їм доводиться знову і знову добиватися акціями протесту. Читайте скоро на Reporters.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00