Місто без Wi-Fi
  Washingtonian 22 Травня 2019

  Місто без Wi-Fi

  Майкл Джей Гейнор ― Washingtonian

  З наближенням до американського містечка Грін-Бенк у західній Вірджинії смужки мобільного сигналу на телефоні поволі зникають. Тут немає Bluetooth і Wi-Fi. Більшість засобів зв’язку заборонено через розташовані поряд наукові й військові телескопи. А в самому Грін-Бенку стоїть найбільший у світі радіотелескоп ― у нього космос не розглядають, а слухають. Він потребує абсолютної технологічної тиші. Заборонені навіть автівки на бензинових двигунах, адже свічки запалювання створюють перешкоди. З електромагнітної точки зору, це найтихіше місце на планеті.

  Втім, технологічну тишу наповнює людська напруга. До Грін-Бенку з’їжджаються люди з гіперчутливістю до електромагнітних хвиль ― так звані «технофоби». Від сигналів мобільних, мікрохвильових печей чи інших хвильових пристроїв, без яких годі уявити сучасне життя, цим людям стає погано. Місцеві старожитці ставляться до новоприбулих насторожено, а іноді й агресивно, однак свого часу їх так само лякав і телескоп.

  Історію про те, як уживаються технофоби і місцеві мешканці Грін-Бенку, поки вчені слухають галактику, мовою оригіналу читайте за посиланням.

  Фото ― Joshua Cogan/Washingtonian.

  Текст Washingtonian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00