Народження всесвітньої павутини: як інтернет переміг
  Vanity Fair 14 Червня 2019

  Народження всесвітньої павутини: як інтернет переміг

  Кінан Майо, Пітер Ньюкомб ― Vanity Fair

  100 годин інтерв’ю ― саме стільки знадобилось авторам, щоби почути історію інтернету з перших вуст. З 1950-х і до сьогодні ці люди зробили наше життя таким, яким ми його знаємо. Інженер, що навчив «розпаковувати» інформацію. Професор університету, котрий створив першу комп’ютерну мережу. Розробники перших протоколів захисту. Творці прототипів і стабільних систем. Як вони працювали? «Ти знаходиш крутого науковця. Даєш йому місце праці. Не кажеш, що робити. Не контролюєш. Просто кажеш: я хочу штучний інтелект, хочу мережу. Це все».

  Кінан Майо ― американський журналіст, пише переважно для Bloomberg, головний редактор контенту в Galvanized Media. Пітер Ньюкомб ― журналіст Bloomberg, Vanity Fair, Forbes.

  Перегони з СРСР, «холодна війна», стратегічні помилки і вдалі рішення, вказівки влади і передача інтернету в руки громадян, тисячі годин роботи й космічні суми, загрози перших атак і відкритття, що кардинально змінювали попередню систему, ― дізнавайтеся про це мовою оригіналу.

  Фото ― Thomas Jensen\Unsplash

  Текст Vanity Fair

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00