Німеччина: змінюючи обличчя країни
  Der Spiegel 2 Квітня 2019

  Німеччина: змінюючи обличчя країни

  Команда Der Spiegel

  Кожен п’ятий мешканець Німеччини — іммігрант. Журналісти Der Spiegel провели ґрунтовне дослідження про те, чому і як люди змінюють країну проживання. Чи самі німці почуваються чужими? Що це означає для країни?

  «Майке Майнц проводить рукою по животу пацієнтки і сподівається, що молода жінка на лікарняному ліжку хоча б трохи її зрозуміє, — так  починається текст.

  — Ми зараз проведемо ультразвук і вирішимо, що робити далі, — каже гінекологиня повільно та чітко, наскільки це можливо.

  Вагітна жінка приїхала з Гвінеї-Бісау і живе у Німеччині лише протягом останніх дев’яти місяців. Вона безпорадно дивиться на лікарку, яка активно жестикулює, щоб допомогти їй зрозуміти. Датчиком спеціального пристрою лікарка водить по животу, вимірює частоту серцевих скорочень дітей. Вона на 36-му тижні вагітності і чекає близнюків. Крім слова «дитина», вона не розуміє нічого».

  Читати далі мовою оригіналу.

  Фото — Milos Djuric/ DER SPIEGEL.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00