Обличчя Майдану
  Михайло Палінчак 20 Лютого 2020

  Обличчя Майдану

  Михайло Палінчак — український фотограф, який публікувався у The New York Times, TIME, The Washington Post, The Guardian, Spiegel та багатьох інших виданнях. Брав участь у низці фотовиставок у США, Великобританії, Німеччині, Бельгії, Польщі. Протягом п’яти років був офіційним фотографом Президента України Петра Порошенка. До шостої річниці Революції Гідності публікуємо серію знімків Михайла «Обличчя Майдану».

  «У 2014-му році в центрі Києва було вбито майже сотню протестувальників. Через п’ять років я йшов по Інститутській — вулиці, де полягли більшість із них, — і зауважив знімки, що висять на деревах. Ці фотографії колись залишили там родичі та друзі. Згодом фотографії почали вицвітати, деякі зображення покрилися пліснявою, а інші майже стерлися. Так само час стирає з нашої пам’яті революційні події.

  Розглядаючи ці понівечені часом знімки, які мають нагадувати нам про людей, котрі пожертвували найціннішим — своїм життям, я згадав цитату американської письменниці Сьюзен Зонтаг: “Все існує, щоб закінчитися фотографією”.

  Але що залишиться, якщо й фотографії зникнуть?».

  За різними оцінками, з 18 по 20 лютого 2014 року на Майдані та біля нього загинуло від 78 до 83 активістів. Наймолодшому з них — Назару Войтовичу було 17, найстаршому — Івану Наконечному — 83 роки. Після 20 лютого від поранень померло ще понад 20 протестувальників. Так «Небесна сотня» стала сотнею буквально.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00