«Океан» удома
  Григорій Веприк 5 Листопада 2019

  «Океан» удома

  Миколаївський суднобудівний завод «Океан» було створено у 1951 році, і відтоді він мав тернисту історію. На замовлення нинішнього власника нове дихання «Океану» після десятиліть занепаду зафіксував із квадрокоптера Григорій Веприк — керівник київської агенції «The Gate Agency», яка спеціалізується на комерційній зйомці:

  «До 1970-х завод стрімко розвивався. Тоді відбулася масштабна реконструкція і завод отримав один із найбільших у Європі сухий док — спеціальний басейн, у якому корабель встановлюють нижче від рівня прилеглої акваторії. Ця інновація дозволила запустити виробництво якісно нових суден і вийти на зовнішній ринок.

  В останнє радянське десятиліття завод вважали найкращим в Україні, попри його молодий вік. Втім, після розпаду СРСР виробництво почало занепадати, змінювалися власники — голландські, норвезькі. Згодом «Океан» потрапив у руки російському інвестиційному фонду і у 2013 році остаточно збанкрутів.

  Доля заводу змінилася, коли його придбав бізнесмен із Миколаєва Ігор Волошин. Він отримав завод у занедбаному стані з величезною заборгованістю перед кредиторами і трудовим колективом. Проте під керівництвом миколаївця «Океан» ніби повернувся додому — в нього відкривається друге дихання. Нині тут лише ремонтують кораблі, але наступним етапом буде повне відновлення суднобудівництва.

  Волошин радіє кожному крокові «Океану» після довгих років сплячки і хоче їх фіксувати. Тому і замовив зйомку у “The Gate Agency”. “Ми іржаві, але функціонуємо”, — тішиться власник. На фото — відремонтований корабель, який модернізували та пофарбували. Завод набирає темпів, і хоча цього не видно із землі, я намагався розгледіти це з висоти».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00