PrEP як скафандр від ВІЛ
  4 Березня 2020

  PrEP як скафандр від ВІЛ

  Спецпроєкт про доконтактну профілактику як спосіб запобігти вірусу імунодефіциту людини

  2000 чоловіків та жінок із різних куточків України щоденно вживають свою пігулку захисту — антиретровірусні профілактичні препарати, які є найновішою розробкою вчених у боротьбі проти поширення епідемії ВІЛ/СНІДу. Такими є дані Центру громадського здоров’я України станом на початок 2020 року, і вони оптимістичні. Адже ще торік нараховували всього сотню українців, які вирішили вживати ліки.

  Наша держава — одна з 68 країн світу, що запровадили в себе цей спосіб профілактики вірусу імунодефіциту. Державні програми й неурядові організації гарантують кожному, хто потребує ліків, безплатний доступ до них. Національна програма доконтактної профілактики (PrEP) призначена для людей, які мають високий ризик інфікування ВІЛ. PrEP на понад 99 відсотків захищає від передавання ВІЛ статевим шляхом.

  Разом із Центр громадського здоров’я України ми створили спецпроєкт, який розповідає про те, як доконтактна профілактика запобігає вірусу імунодефіциту людини і як забезпечує життя без додаткових ризиків для тих, хто її вживає.

  ЧИТАТИ СПЕЦПРОЄКТ

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00