Принц без титулу
  Іринка Громоцька 25 Червня 2019

  Принц без титулу

  Його позбавили титулу та вигнали з палацу. Рідна матір відреклась від нього, подавши про це оголошення в газету. А його портрети спалювали на вулицях. Таким було життя індійського принца Манвендри Сін Гоіл, першого відкритого гея з королівської родини, після камінг-ауту.

  Українська фотографка Ірина Громоцька познайомилась у Індії з принцом Манвендрою, який дотепер живе у рідному місті і разом зі своїм партнером популяризує толерантність у індійському суспільстві.

  «Про його історію тоді говорили всі: він не виходив на вулицю, ховаючись від поглядів людей, у місцевих газетах про нього писали принизливі статті, на телебаченні часто жорсткого жартували про нього. Його родина не витримала сорому та публічно відреклась від нього, вигнавши з палацу. Після широкого резонансу, викликаного його камінг-аутом, про прецедент дізнались і на Заході. Тоді до себе на програму його запросила американська телеведуча Опра Вінфрі, а згодом і сестри Кардашіан. Він брав участь у британських реаліті-шоу, зрештою став частим гостем і телебачення в Індії.

  Завдяки популярності, здобутій за кордоном, ставлення консервативного індійського суспільства теж почало поступово змінюватись. Разом із публічністю та впізнаваністю Манвендрі додалась і відповідальність. Для представників ЛГБТІ-спільноти його рідного штату Гуджрад, а також Індії загалом, він став рупором свободи та змін. 

  Саме зараз він активно працює над тим, щоб перетворити палац, який все ж дістався йому у спадок, у центр допомоги для ЛГБТІ-спільноти. У майбутньому планує забезпечити людей у центрі юридичною, освітньою та медичною допомогою. За його словами, центр має стати безпечним місцем для індусів, які через свою сексуальну орієнтацію залишились без даху над головою. Манвендра також активно популяризує знання про ВІЛ/СНІД серед своєї спільноти. Разом із благодійною організацією “Лакшія Траст”, яку він заснував, поширює буклети та проводить лекції про контрацепцію, надає можливість безкоштовного тестування та медичної допомоги тим, хто цього потребує. 

  Манвендра став одним із головних борців за декриміналізацію гомосексуальних стосунків, за які в Індії пожиттєво садили до в’язниці. У вересні минулого року цей закон скасували». 

  [Матеріал опублікований за підтримки Посольства Королівства Норвегія в Україні. Погляди авторів не обов‘язково збігаються з офіційною позицією уряду Норвегії.]

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00