Привиди Притулку святого Йосипа
  BuzzFeed 21 Травня 2019

  Привиди Притулку святого Йосипа

  Крістін Кеннілі ― BuzzFeed

  У містечку Берлінгтон, штат Вермонт, десятиліттями мовчали про те, що відбувалося за стінами одного з численних католицьких притулків для дітей. Але наприкінці 90-х один із випускників Притулку святого Йосипа наважився звернутися до адвоката ― так почався багаторічний судовий процес, що став одним із найбільших скандалів в історії Католицької церкви.

  Монашки викидали з вікон, примушували вилизувати підлогу, били, домагалися, погрожували смертю, таємно ховали померлих ― таким було життя сотень дітей у Берлінгтоні. Але лише десятки розповіли про це у суді. На них накинулися Церква і влада, а обурене консервативне суспільство звинувачувало у дитячих фантазіях. Чимало жертв здалися, але дехто переміг. Чотири роки досліджень, розмов із дітьми тих, хто вижив, перегляду судових свідчень і свідоцтв про смерть доводять ― діти не вигадували.

  Крістін Кеннілі ― репортерка й письменниця, нині мешкає в Австралії. Писала для The New Yorker, The New York Times, Slate, Time, New Scientist, BuzzFeed та інших видань. Авторка двох книг про дослідження мови та ДНК.

  Читайте репортаж про жахи за церковними стінами мовою оригіналу ― за перші півроку від виходу у серпні 2018-го він отримав шість мільйонів переглядів та номінований на National Magazine Award.

  Фото ― Ian MacLellan for BuzzFeed News.

  Текст BuzzFeed

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00