Ракове містечко
  The Guardian 3 Червня 2019

  Ракове містечко

  Джамілс Ларті, Олівер Лафленд ― The Guardian

  Ліворуч від будинку Мері Хемптон стоїть будинок її брата ― він помер від раку. Праворуч живе другий брат ― його дружина померла від раку. Сусіда через дорогу теж забрав рак. В американському містечку Резерв, штат Луїзіана, майже в кожному будинку хтось помер від раку або веде боротьбу з цією хворобою.

  Резерв розташований у самісінькому центрі промислового коридору між Новим Орлеаном і Батон-Руж, який вже понад тридцять років називають «Алеєю раку». Дослідження підтвердили, що повітря тут наповнене токсинами від розташованих поруч хімічних заводів. На земельній ділянці Мері Хемптон ризик занедужати на рак через токсичність повітря у 50 разів перевищує середні показники по країні.

  Цим репортажем The Guardian розпочало серію матеріалів про битву за чисте повітря, яке ведуть мешканці Резерва. Цілком та мовою оригіналу читайте за посиланням.

  Фото ― Julie Dermansky /The Guardian

  Текст The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00