Репортаж & крапка
  16 Грудня 2019

  Репортаж & крапка

  Онлайн-посібник із написання літературних репортажів

  Ця публікація не є форматною для нас. Вперше ми публікуємо не текст як такий, а посібник із написання текстів. Протягом трьох років ми створювали репортажі на сторінках онлайн-журналу The Ukrainians, а в березні 2019 змогли вивести їх у окреме репортажне медіа Reporters. Ми не женемося за мільйонними переглядами (хоч вони й не завадили б) і не хочемо бути інформаційним фаст-фудом, натомість орієнтуємося на формат Slow Media, де визначальними є повага до читача, висока якість контенту та вдумливе його споживання.

  Наш внутрішньоредакційний слоган звучить так: «Репортаж і крапка» — ми не хочемо розфокусовуватися на інші жанри. А наш досвід і досвід колег доводить — великі тексти читаються. Щоправда, лише тоді, коли написані вони добре: коли історії героїв тексту глибоко пережиті й ґрунтовно опрацьовані автором та редактором.

  Серед українських журналістів останніми роками є великий інтерес до цього жанру. Ми — як команда, яка вболіває за розвиток літературного репортажу, — вирішили, що повинні ділитися напрацьованим досвідом.

  Минулого року ми провели дві Школи репортажу і протягом року працювали з 10-ма стажерами з числа молодих репортерів. Цьогоріч в межах проєкту Reporters Talk організували десяток зустрічей із досвідченими репортерами для журналістів у регіонах. А в цьому посібнику зібрали професійні міркування, практичні рекомендації та особисті історії «з полів» від тих, хто вже не перший рік пише літературні репортажі. Серед них, наприклад, репортерки Світлана Ославська, Ярослава Тимощук, Олена Струк, репортер та редактор Дмитро Фіонік, репортер та письменник Олег Криштопа, редактор Отар Довженко та інші.

  Ми публікуємо цей посібник в онлайні і залишаємо за собою можливість доповнювати і розширювати його з часом. І щиро сподіваємося, що він буде корисним для тих, хто планує або вже пише художні репортажі.

  ПЕРЕЙТИ ДО ПОСІБНИКА

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00