Сповідь просто неба
  Михайло Палінчак 5 Вересня 2019

  Сповідь просто неба

  Михайло Палінчак — український фотограф, який публікувався у The New York Times, TIME, The Washington Post, The Guardian, Le Monde, Paris Match, Spiegel, Stern та багатьох інших виданнях. Брав участь у низці фотовиставок у США, Великобританії, Німеччині, Бельгії, Польщі. Останні п’ять років був офіційним фотографом Президента України Петра Порошенка. Цю фотографію Михайло зробив 13 липня 2019 року в селі Зарваниця Теребовлянського району Тернопільської області.

  «Для християн по всьому світу Зарваниця відома своєю чудотворною іконою й цілющим джерелом, біля якого, як кажуть, з’являлася Богородиця. Нині на цьому місці спорудили Зарваницький духовний центр — комплекс церковних споруд із Собором Зарваницької Божої Матері, який належить Українській греко-католицькій церкві.

  Щороку безліч паломників приходять сюди на найбільшу прощу вірян УГКЦ. Я вперше потрапив на подібний захід. Раніше я, звісно, чув про паломництва  іудеїв в Умань, але не припускав, що паломництва бувають і в українських греко-католиків.

  Мене вразила ця сповідь просто неба. Завжди вважав сповідь інтимним процесом. Натомість тут вона відбувається на очах десятків незнайомців, які чекають своєї черги. Звісно, все було пошепки, тож я міг лише здогадуватися, про що говорить зі священником ця жінка. Який вихід шукає для себе».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00