Століття за завісою
  Катя Корева 13 Грудня 2019

  Століття за завісою

  Вулична фотографія — особливий жанр. Фотографи, які працюють у ньому, використовують техніку «чесної фотографії»: фіксують події та емоції такими, якими вони є, без спотворень. Зображують людей у громадських місцях і звичних ситуаціях, але разом із тим шукають у кожному кадрі особливу атмосферу та естетику.

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до вуличної фотографії. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця учасники спільноти спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину.

  Катя Корева — фотографка зі Львова. Знімає на плівку. Цю світлину зробила в потязі «Харків-Рахів» цьогоріч восени:

  «Жінку помітила одразу ж. Потяг був ніби новий, але її форма, візочок та інтер’єр виглядали так, ніби вони з минулого століття.

  Вагон, у якому я зробила цей знімок, розділений навпіл червоною завісою: в одній частині — місця для пасажирів, а в іншій — ресторан. Мені хотілося передати у кадрі атмосферу, яка панувала в цьому місці. Поки жінка з візочком пішла до інших вагонів, я чекала її за барною стійкою. За розмовами з її колежанкою ледве не пропустила мить, коли жінка з візочком повернулася. Тому цей знімок — удача».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00