Таблетка-суперзброя
  10 Грудня 2019

  Таблетка-суперзброя

  Спецпроєкт The Ukrainians та Центру громадського здоров'я про те, як антиретровірусна терапія рятує життя від ВІЛ/СНІДу

  Усього одна таблетка комбінованої терапії щоденно ефективно бореться з вірусом імунодефіциту людини. Якщо людина, в організмі якої виявили ВІЛ, регулярно, приблизно в один і той самий час доби, вживатиме ліки, то вони виконають свою головну мету — придушать вірус до невизначуваного рівня (менше як 40 РНК/копій на мл) вже після перших трьох-шести місяців терапії. Себто знесилять інфекцію й не дадуть їй змоги активно розмножуватися в людському організмі, відновлять імунну систему та зведуть до мінімуму можливість передачі вірусу.

  Це означає, що пацієнт, в організм якого потрапила інфекція ВІЛ, зможе вести повноцінне життя: працювати, подорожувати, займатися сексом, народжувати дітей, ходити в гори, бігати марафони — без ризику передати недугу людям, із якими взаємодіє, та з певністю, що проживе стільки років, скільки призначено. Головне: не забувати про свою суперзброю — таблетку життя з комплексу антиретровірусної терапії. День у день, година в годину. Лише за умови регулярного вживання ліків ВІЛ-позитивна людина забезпечить собі повноцінне життя

  Спецпроєкт є своєрідним гідом для всіх, хто хоче знати більше про сучасні методи лікування ВІЛ. У матеріалі, зокрема, є покрокова інструкція щодо того, як отримати АРВ-терапію. А історії пацієнтів засвідчують: із прийомом ліків їхні життя змінилися головним чином лише тим, що з’явився невидимий будильник-нагадування про обов’язкову щоденну таблетку. Чи от, скажімо, процедура очистки сперми, яку пройшли наші герої, дає ще більше шансів народити дітей, не передавши їм вірус, і є можливою тільки при вживанні АРВ-терапії.

  ЧИТАТИ ІСТОРІЇ

  Ілюстрації Марта Бубняк

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00