Тінь над імлою
  Сергій Рістенко 26 Жовтня 2019

  Тінь над імлою

  Уже понад тиждень Київ та інші міста України вкриває сіра, схожа на дим поволока, яка скрадає обриси міста. Люди непокояться, що це не безпечна імла, а смог — дим та викиди від спаленого листя. Утім, органи влади запевняють: рівень викидів та шкідливих речовин — у межах норми й заледве відрізняється від торішнього, хоч погода середини жовтня і провокує їхнє накопичення в приземному шарі повітря.

  Проте осіння імла — це не лише про небезпеку, а й про красу. Український фотограф Сергій Рістенко, який робить безліч захопливих знімків із дрона, цими днями упіймав клуби туману, простромлені столичною телевежею.

  «Телевежа — досить звабливе місце для любителів дронів. Особливо гарною вона видається в тумані. Так уже сталося, що поки експерти на землі змагаються одне з одним, вирішуючи, туман це чи смог, я літаю і знімаю красу.

  Уранці я подумав, що туман досить густий та високий, тому на знімку буде видно лише телевежу та БЦ «Кловський». Я не помилився — висота туману становила 160–200 метрів. Також я здогадувався, що тінь від вежі має впасти на хмари. І знову не помилився.

  Люблю туманну погоду, адже вона надає об’єму та містичності банальним локаціям. Мені здається, що тумани — це своєрідний джек-пот у фотографії: як не знімай — однаково буде гарно.

  Завжди, коли летиш над туманом та хмарами, почуваєшся так, ніби потрапив у мультфільм режисера Міядзакі. Саме цю атмосферу, красу та казковість побаченого мені найчастіше й хочеться передати».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00