Ціль: журналіст. Як режим Асада вистежив і вбив Марі Колвін за розкриття його військових злочинів
  The Intercept 14 Червня 2019

  Ціль: журналіст. Як режим Асада вистежив і вбив Марі Колвін за розкриття його військових злочинів

  Джонні Дваєр, Райан Галлахер ― The Intercept

  На смиканому відео з її телефону ― останні 18 хвилин і 49 секунд життя американської журналістки Марі Колві та фотографа Ремі Очліка. Вони загинули 22 лютого 2012 року від удару ракети у сирійському місті Хомсі, за рік після початку війни. Усі добре знали Марі за її висвітлення сучасних воєн і чорну пов’язку, яку вона по-піратськи одягла на око після поїздки на Шрі-Ланку. За день до смерті вона ще провела skype-інтерв’ю з CNN, BBC, Channel 4. Востаннє вона розповіла про хлопчика, розстріляного армією Асада. А вже наступного дня у сирійських медіа святкували смерть «сліпої суки».

  Райан Галлахер ― британський журналіст-розслідувач, що працює над темами національної безпеки й громадянських свобод. Його колега Джонні Дваєр ― репортер, що писав для Esquire, The Guardian, Rolling Stone, VICE, автор книг «The District» (про судову систему Нью-Йорка) та «American Warlord» (біографія американця, засудженого за тортури в Ліберії).

  Як сирійська влада полювала на Марі Колві і що за шість років розслідування дізнався суд ― читайте мовою оригіналу.

  Фото ― Adem Altan/AFP/Getty Images

  Текст The Intercept

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00