Я була дитиною Чорнобиля
  Vox 14 Жовтня 2019

  Я була дитиною Чорнобиля

  Софія Москаленко — VOX

  Маленька Софійка збирала квіти та камінці з друзями, не знаючи, що за 60 кілометрів від них назовні вирвалося щось таке, що назавжди змінило їхні життя. Воно вже було поруч, проникало під їхню шкіру, входило в їхні легені з теплим квітневим повітрям.

  Щоранку і щовечора вона спостерігала, як із-під синіх машин вилітали фонтани пінистої води та мили асфальт. У розмовах дорослих все частіше чулося слово «Чорнобиль». Вона не розуміла, чому вони такі стривожені. Дві жінки, що сиділи поруч у тролейбусі, говорили про рак, радіацію та смерть, і Софійка витирала спітнілі долоні об плаття.

  «Якби сталося щось справді страшне, — думала Софійка — вони б нам точно сказали. Дорослі знають краще». Надворі був 1986 рік.

  Історію Чорнобильської катастрофи очима 10-річної сучасниці подій читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Фото — Софія Москаленко

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00