«Я не схожий на уявлення про ромів»
  The Guardian 12 Серпня 2019

  «Я не схожий на уявлення про ромів»

  Деміан Ле Бас — The Guardian

  Ромська реальність частково сформована з ярмарків та вуличних вистав, привалів біля мальовничих озер, затишних громадських земель, яскравих вересових пусток. А ще вона складається з замерзлих гаїв та пагорбів. Старих, розбитих, неосвітлених доріг. Звалищ металобрухту. Закинутих муніципальних майданчиків. Стоянок на узбіччі попід смітниками. Териконів та осушених боліт. Трясовин. Крейдяних копалень і кар’єрів. Ці окраїнні, загублені місця позначають зупинки на шляху. Тут не живе ніхто, окрім Мандрівників.

  Тридцятирічний Деміан Ле Бас проїхав тисячі миль на своєму фургоні, аби розповісти історію ромської Британії. Цей шлях був нелегким.

  Про мандри рома у пошуках власного коріння та антидоту від безкінечної романтизації та демонізації його народу — читайте цілком та мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація — Linda Nylind/The Guardian

  Текст The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00