Як вчені переконують терористів розкрити секрети
  The Guardian 15 Липня 2019

  Як вчені переконують терористів розкрити секрети

  Ієн Леслі — The Guardian

  Суперечки про те, чи є примус і залякування ефективними способами отримати правду від підозрюваних у злочині, тривають роками. У 2003 році один із військових офіцерів виступив проти такої практики, зокрема стосовно допитів іракських повстанців. Офіцер вважав, що примус непродуктивний, оскільки руйнує довіру. З ним погоджується більшість вчених, проте традиційний підхід правоохоронців до допиту викорінити важко. 

  Аналізуючи дві сотні секретних інтерв’ю з підозрюваними у тероризмі, два британських вчених зробили прорив у тому, як отримати правдиві свідчення від потенційного злодія.

  Цілком та мовою оригіналу читайте за посиланням.

  Ілюстрація ― Joshua Bright/The Guardian

  Текст The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00