Єрусалимський синдром
  Reportagen 12 Листопада 2019

  Єрусалимський синдром

  Дмитрій Капітельман ― Reportagen / Colta.ru

  За чверть години, ніде не затримуючись, тут можна обійти священні символи трьох світових релігій. У Єрусалимі можна втратити розум. Або знайти Бога. Або і те, й інше. Або знайти Бога — і лише тоді, разом із ним, знайти розум. Або навіть побачити, як розум втрачає Бог. У жодному іншому місті світу релігія не визначає життя настільки, як тут. Втім, показує у своєму єрусалимському репортажі Дмитрій Капітельман, одухотворених від одержимих відділяє часто тонка межа.

  «Ошелешені тотальною присутністю небес у цьому місті, туристи різних віросповідань наділяють божественністю і себе. Спершу вони відмовляються від сну, потім нехтують гігієною, і нарешті — всім своїм колишнім життям законослухняного платника податків. Загорнувшись у простирадла, розгулюють містом, виголошуючи псалми, власне відродження і наближення кінця».

  Російське видання Colta.ru опублікувало найкращі історії швейцарського журналу «Репортажен» (Reportagen), знаного за свої високоякісні журналістські розслідування. Читайте одну з них у перекладі російською за посиланням.

  Фото — Getty Images

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00