Жити в Холомір’ї
  TUT.BY 21 Жовтня 2019

  Жити в Холомір’ї

  Тетяна Матвєєва — TUT.BY

  Білоруське село Холомір’я розташоване у прикордонні — за 10 кілометрів починається Росія. Живе тут дві сотні людей. Середню школу й дитячий садок закрили, сільраду перемістили у сусідню Віровлю, з інфраструктури лишилися лісництво, пошта, клуб, магазин і… лікарня.

  Такої сільської лікарні, як у Холомир’ї, мало хто бачив. У кабінетах — найсучасніше медобладнання, у палатах — прекрасний ремонт і супутникове ТБ, у коридорах замість нудних санбюлетенів — картини. А головного лікаря Михайла Самаріна та його сина терапевта Костянтина Самаріна пацієнти звуть «геніями» і «чарівниками».

  Тут зцілилися від гриж, болю у спині та суглобах сотні людей — зокрема, відомі політики, артисти, спортсмени та чиновники. Репортерка білоруського видання TUT.BY Тетяна Матвєєва побувала у «лікарні останньої надії», як прозвали її у народі, аби дізнатися, як Самаріну-старшому без жодної реклами вдалося перетворити Холомір’я на регіональний центр медичного туризму та створити сімейну династію лікарів, відому далеко за межами Білорусі.

  Як сільський лікар побудував лікарню, що заробляє сотні тисяч доларів, — читайте російською мовою за посиланням.

  Фото — Олесь Пилецький/TUT.BY

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00