«Змінюй систему, а не клімат»
  Олеся Саєнко 20 Вересня 2019

  «Змінюй систему, а не клімат»

  Цього тижня по всьому світу відбуваються марші за клімат —  акції, спрямовані на привернення уваги влади до змін клімату і негативних наслідків для планети.  Ініціаторкою світового руху стала 16-річна шведська активістка Грета Тунберг. Дівчина відома своєю промовою на TedxStockholm, приуроченого до Конференції ООН з питань зміни клімату. Українці не стали осторонь — у п’ятницю, 20 вересня, Київ зібрав більше двох тисяч небайдужих до екологічних та кліматичних змін. 

  Під гаслами «Змінюй систему, а не клімат» зібралися активісти з Харкова, Одеси, Вінниці, Львова, Ужгорода, Миколаєва та інших українських міст, а також з інших країн.

  Учасники висунули до української влади наступні вимоги: перейти на 100% відновлювані джерела енергії, відмовитися від викопного палива та використання пластику, використовувати потенціал енергозбереження у всіх секторах, розвивати громадський електротранспорт та велоінфраструктуру, припинити дотувати промислове тваринництво з державного бюджету та інші. Заяву передали до Уряду та Офісу Президента. 

  Акція тривала близько трьох годин, незважаючи на мінливу погоду. Закінчився марш перформансом акторів «Planet Z» та інсталяцією від анімаційної студії «Plastikwood» на еко-тематику.  

  [Цей матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED].

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00