Бергамо — похмуре серце коронавірусу. Лонгрід від NYT
  The New York Times 6 Квітня 2020

  Бергамо — похмуре серце коронавірусу. Лонгрід від NYT

  Джейсон Горовіц — The New York Times

  Вулиці Бергамо порожні. Як і всюди в Італії, людям дозволено виходити з осель лишень заради їжі, ліків і роботи. Фабрики, крамниці, школи зачинено. Немає більше гомону на вулицях і у кав’ярнях. Не зупиняються лише сирени. Поки світова увага зміщується до власних осередків зараження, вони все лунають. Подібні до сирен повітряної тривоги з Другої світової, ці сирени швидких пам’ятатиме багато з тих, хто переживе цю війну. З наближенням вони ревуть гучніше, забираючи батьків, бабусь та дідусів — хранителів італійської пам’яті.

  Хворих забирають сотнями. Рідні не можуть обійнятися на прощання. Лікарні перетворилися на найбільші джерела зараження, їх жахаються. Ліжка реанімаційних відділень зарезервовано для хворих із прийнятними шансами на виживання — старших пацієнтів не реанімують, вони просто помирають на самоті. У місцевій газеті не лишилося вільного місця для некрологів. Трун так багато, що для їхнього перевезення зі складів на кремацію залучили армію. Влада заборонила переодягати померлих, тому їх кремують просто в піжамах і сорочках, у яких вони зустріли смерть.

  Читайте й дивіться вражаючий репортаж The New York Times із найбільшого італійського осередку коронавірусу мовою оригіналу за посиланням.

  Фото: Fabio Bucciarelli / The New York Times

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00