«Чи є тут хтось?» Життя ув’язненого у власному тілі
  The Guardian 25 Лютого 2021

  «Чи є тут хтось?» Життя ув’язненого у власному тілі

  Джош Вілбур

  Джейк Гендель був кухарем-гулякою з глухої провінції американського штату Массачусетс. У 28 років героїнова залежність спричинила катастрофічне ушкодження його мозку, майже вбивши хлопця. На кілька місяців Джейкове існування звелося до голосу у голові. Він був ув’язнений у власному тілі — німий, нерухомий, але повністю притомний. Більшість ніколи не повертається із «синдрому замкненої людини», але лікарі у випадку Генделя усе вважають неймовірним. 

  Яким чином мозок лагодить себе після травми чи прогресуючої хвороби — досі загадка. Від середини минулого століття точаться дискусії про його роль у процесі одужання. Втім, останніми десятиліттями вчені чимало дізналися про формування нових нейронних мереж і здатність мозку «рекрутувати» інші свої ділянки для відновлення втраченої функції. Джейк Гендель, який пів року почувався привидом усередині поламаної машини, переконаний — він придумав власне одужання. На гіпотетичне питання, що обрав би зараз — здатність рухатися без розуму чи думати без тіла, колишній його в’язень хутко відповідає: «Все одно обрав би розум».

  Як Джейків розум зміг зробити те, що лікарі вважають дивом, читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація: Дом Маккензі / The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00