Діксон. Межі криги
  Reportagen 19 Листопада 2019

  Діксон. Межі криги

  Урс Маннхарт ― Reportagen / Colta.ru

  «Якщо не рахувати випадків, коли тим, хто затримався на вулиці, доводиться ампутувати відморожену руку, ніс чи ноги, життя у поселенні тече так само розмірено, як і за соціалізму, коли щосили дбали про тих, кому надто важко працювати. Тож поки держслужбовець Льоша — його батька з’їв білий ведмідь, його брат потонув у океані, а його печінка день у день творить чудеса — не поспішає змінювати гальмівні колодки державному уазику в державній автомайстерні, решта мешканців цього переохолодженого селища, яке нагадує підводний човен, теж не боїться скінчити робочі будні у стані крайнього виснаження».

  Швейцарський журналіст і письменник Урс Маннхарт — автор кількох романів, один із яких, «Рись», став бестселером. Беат Швайцер — відомий фотограф, який працював для відомих видань — від The Guardian і до Die Zeit. Обидва зібралися і поїхали до Діксона — найпівнічнішого поселення в Росії та одного з найвіддаленіших та найважкодоступніших у світі: сімсот кілометрів безлісої, вкритої снігом і кригою тундри відділяють його від сусіднього селища.

  Російське видання Colta.ru опублікувало найкращі історії швейцарського журналу «Репортажен» (Reportagen), знаного за свої високоякісні журналістські розслідування. Читайте блискучий репортаж Урса Маннхарта у перекладі російською за посиланням.

  Фото — Беат Швайцер

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00