Дитинство за ґратами
  The Guardian 3 Серпня 2020

  Дитинство за ґратами

  Кріс До — The Guardian

  Уперше британця Ґетіна Джонса засудили в 11-ть — за «неврівноважену поведінку». Наступного року хлопцем зайнялася служба опіки, у 13 його вигнали зі школи, а до колонії для неповнолітніх він потрапив вже у 14. Підліткові роки Ґетіна минули за ґратами. А як «доріс» до в’язниці для дорослих, його життя на десять років перетворилося на суміш героїну, злочинності й тюрми. У 20, вкотре стоячи перед черговим суддею, він заявив: «Ви бачите перед собою власне створіння». Натомість той, відкинувши будь-які розмови про реабілітацію та шанс отримати бодай якийсь фах і роботу, проголосив: «Твоя професія — злодій. Ти ніколи не станеш каменярем або сантехніком. Ти завжди будеш ніким».

  Як показує статистика, попри медійно-політичне марнослів’я про підліткову злочинність та необхідність «жорсткого підходу», криміналізація та ув’язнення неповнолітніх у Великобританії призводять лише до збільшення кількості злочинів і жертв. Понад 40% британських підлітків, які пройшли систему кримінального правосуддя, порушують закон знову вже протягом року після звільнення, причому в середньому — по чотири рази на кожного колишнього в’язня. Самі ж британські колонії для неповнолітніх багато хто вважає небезпечнішими за тюрми для дорослих — випадки самогубства тут трапляються щомісяця.

  Новий відвертий репортаж The Guardian про британську систему ювенальної юстиції та її сумні наслідки читайте мовою оригіналу за посиланням.

  Ілюстрація: Martin Godwin / The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00