Ексгібіціоніст
  Роман Бордун 7 Червня 2021

  Ексгібіціоніст

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до стріт-фото. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця учасники групи спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину. У травні відзначився львівський фотограф Роман Бордун.

  «23 травня ми разом із фотографами Ігорем Горою та Мішею Мельниченком їхали одеським трамваєм на відкриття української виставки вуличної фотографії в рамках Odesa Photo Days 2021. На зупинці Міша пригостив незнайомця сигаретою, взамін зробивши кілька портретних фото. Під’їхав трамвай, усі ми зайшли через одні двері і розмістилися поруч. Аж раптом Міша прошепотів, що помітив у наплічнику незнайомця змію, коли той запхав туди руку. Ми приготували камери. 

  Коли чоловік і справді дістав чималого пітона, ніхто у трамваї жодним чином не зважав. Він вирішив покликати пасажирку, котра сиділа спереду у навушниках і з чупа-чупсом у роті. Та обернулась, але її подив тривав не довше, як пару кадрів. Утративши надію вразити бодай когось, незнайомець заховав змію назад у наплічник, закрив його на блискавку та за кілька зупинок вистрибнув з вагона».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00