Гейза і перці
  Сергій Гудак 25 Вересня 2019

  Гейза і перці

  На Закарпатті знають, що села Велика та Мала Добронь є негласними столицями паприки. Коли йдеться про вирощування перцю, саме ці угорськомовні села першими спадають на думку. Сергій Гудак — ужгородський фотокореспондент Укрінформу, учасник колективних фотовиставок та співавтор кількох фотокниг про Закарпаття — випадково потрапив на тамтешнє папричне господарство.

  «Іду якось по Великій Доброні, аж бачу — гірлянди перцю у дворі. А далі стежина веде на плантації. Привітний господар на ім’я Гейза Товт показав, як сушить перець на паприку, та дозволив пофотографувати. 

  Зайшов усередину — і мову відняло! З вулиці виднілося кілька зв’язок, а на обійсті їх висіла ціла стіна. Спочатку Гейза начисто відмовлявся фотографуватися разом із перцями. Але я сказав йому: «Без вас нема картинки», і він таки став.

  Втім, власне цю світлину я зробив за кілька днів, коли приїхав віддати йому знімки. Ми вже собі просто балакали у дружній атмосфері. І поки він стояв поміж тою силою-силенною перців, я зробив його портрет. 

  Фотографія — часто агресивна штука. Я й сам не люблю, коли до мене з величезним об’єктивом лізуть. Однак за кілька днів бар’єр між нами стоншився, чоловік почувався природніше і зніматися вже не встидався».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00