Герої на десятиліття вперед

  Герої на десятиліття вперед

  Сергій Коровайний ― український фотограф, що знімає для Радіо Свобода, Ukraїner та The Gate Agency, продюсер New Cave Media. Репортаж із його фотографіями про розмінування полів на Луганщині цього року переміг у конкурсі «Честь професії».

  «У вересні 2018 року сапери із Danish Demining Group розмінували поля на Луганщині поблизу села Мирна Долина. На цьому фото ― широкоформатний детектор (large loop detector), що дає змогу шукати небезпечні предмети глибоко в землі. Наприклад, протитанкові міни.

  На мінному полі, поруч зі смертю, зійти з наміченої стежки можна просто на той світ. Але у DDG високі стандарти безпеки, нас постійно супроводжували, видали бронежилети і шоломи. Скоро я забув про небезпеку і поринув у роботу.

  Тим, хто бував на прифронтовому Донбасі, добре відоме це відчуття небезпеки, з яким дивишся на узбіччя і поля навколо. Образливе відчуття, адже я сам звідси і дитиною бігав цими полями й териконами. Люди, які крок за кроком роблять Донбас безпечним, для мене герої. Хоча їхня робота зовсім не героїчна ― монотонна, повільна, важка. На десятиліття вперед.

  Про це треба говорити. Я щасливий, що нам вдалося».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00