Хода гідності
  Олександр Хоменко 23 Серпня 2019

  Хода гідності

  У суботу, 24 серпня, Україна святкуватиме День Незалежності. Цього року головне державне свято матиме змінений формат офіційного відзначення — раніше Президент Володимир Зеленський скасував проведення параду за участю військової техніки. Замість цього на головній вулиці столиці відбудеться «Хода гідності», участь у якій візьмуть військовослужбовці і видатні українці різних професій.

  Водночас військові, котрі не згідні з таким рішенням голови держави, організовують альтернативний захід — Марш захисників України. До нього долучаться ветерани російсько-української війни на Донбасі, волонтери та сім’ї загиблих бійців.

  Фотограф Олександр Хоменко знімав репетицію «Ходи гідності», де й зробив цей кадр:

  «Знімати репетицію параду до Дня Незалежності на Хрещатику часто цікавіше, ніж сам парад — можна вільно пересуватися по території дійства і ловити різні сценки. Цьогорічна Хода гідності, як відомо, буде відрізнятися тим, що участі у ній не братимуть колони військової техніки. Натомість інший атрибут — марширування загонів — залишився. Ну і як же без військового оркестру!

  Репетиція на Хрещатику зазвичай починається близько сьомої вечора і може тривати до пізньої ночі. Військові, медики, поліція, пожежники ходять туди-сюди впоперек центральної вулиці, оркестр репетирує марші. В перервах між репетиціями багато музикантів курять, говорячи про щось між собою».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00