Історії древнього міста
  Сергій Гуменюк 29 Грудня 2020

  Історії древнього міста

  Фейсбук-спільнота «Українська вулична фотографія» взялася об’єднати фотографів зі спільною пристрастю до стріт-фото. Разом вони творять візуальний архів життя сучасної України та українців. Щомісяця учасники групи спільно з редакцією Reporters обирають найкращу світлину. У грудні відзначили тернопільського фотографа Сергія Гуменюка.

  «Найбільше часу і натхнення для фотографії я отримую у подорожах. Попри туристичні обмеження через пандемію, Туреччина лишалася однією з небагатьох країн, відкритих для українців. А Стамбул — одне з найцікавіших міст, де мені доводилось бувати. Цей динамічний мегаполіс із майже трьома тисячоліттями історії пропонує мандрівникові дивовижний культурний мікс Європи й Азії та скарби для вуличної фотографії — живі вулиці, колоритні квартали, Босфорську протоку, море, чайок і котів. 

  Цю світлину я зробив на заході сонця в одному з найпопулярніших туристичних місць Стамбула — оглядовому майданчику середньовічної Галатської башти, що стоїть на високому пагорбі й помітна ледь не звідусіль у центрі. Стара генуезька вежа й відблиски вечірнього сонця у вікнах розповідали загадкові історії, сплетені з людських силуетів і панорами древнього міста».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00