Летючий Шотландець
  Данило Павлов 12 Лютого 2021

  Летючий Шотландець

  Україну накрили снігопади — за оцінками метеорологів, майже на всій території країни сніг без упину йтиме до вечора суботи. У Львівській області вже випав майже метр снігу — і далі сипле.

  У столиці — схожа історія. На найближчі два дні синоптики надалі прогнозують значні опади, пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини, снігові заметілі й ожеледицю на дорогах. З наслідками зимової негоди продовжують боротися майже 500 одиниць спецтехніки. Зачинені дитсадки та школи.

  Тим не менше, сніг — це також і свято. Люди радіють справжній зимі, а дехто навіть знаходить нетипові місця для катання. Фоторедактор Reporters спостерігав за сноубордистами на Андріївському узвозі:

  «За останні кілька років в Києві, мабуть, найгарніша зима. Цього тижня міська влада через снігопад закрила школи, щоб розвантажити міський трафік та встигати очищати вулиці. Пізно ввечері я вирішив прогулятись з камерою до Андріївського спуску, оскільки чув, що вночі там катаються на лижах та сноубордах. 

  Близько 11 вечора по засніженій Володимирській крокують люди із зимовим спорядженням. З’їжджаються авто. Здається, ще трохи — і буде як удень, ніде паркуватись. Попри довжину та досить круті схили, справжню гірськолижну  швидкість тут набрати важко. Сюди радше приїжджають по атмосферу.

  — Це історичний момент! Маєш його зафіксувати! — гукає мені один зі спортсменів. 

  Востаннє тут катались взимку 2013-го. Тогорічний снігопад, що тривав два дні наприкінці березня, був вражаючим. За добу випала, здається, місячна норма опадів — кучугури сягали метра. Місто було заблокованим для автомобілів, зате — як і тепер — доступним для гірськолижних розваг на Андріївському».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00