Лише пісок
  Новая газета 28 Жовтня 2019

  Лише пісок

  Олена Рачова — Новая газета

  Шойна — заполярне селище на березі Білого моря у Росії та найпівнічніша у світі пустеля. Колись поселення процвітало, але риболовні судна тралами поздирали придонний мул, і на селище пішов морський пісок. Наразі у селі не більше як 300 мешканців, найважливіше завдання яких — не опинитися заживо похованими у власних будинках. Піщані дюни вже повністю засипали понад два десятки осель.

  «Ми якось прокинулися — а дах ходором ходить. Виявилося, снігохід проїхав, не помітив, що тут будинок», — розповідає одна з героїнь. Через своє розташування селище й раніше було ізольованим від решти світу. А тепер, здається, коли у Шойні замете останній будинок, цього ніхто і не помітить. Навіть місцеві мешканці.

  Про життя у заручниках піщаних дюн читайте репортаж спеціальної кореспондентки «Новой газеты» Олени Рачової цілком та мовою оригіналу.

  Фото — Сергій Максимішин

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00