Мама «Боко Харам»
  The Guardian 22 Липня 2020

  Мама «Боко Харам»

  Чіка Одуа — The Guardian

  Майже два десятиліття терористи «Боко Харам» прагнуть перетворити Нігерію на ісламську державу за законами шаріату, зокрема виступаючи проти світської освіти для дітей. Навіть назва угруповання означає «західна освіта гріховна». Бойовики «Боко Харам» відомі масовими викраденнями жінок і дівчат, яких вони змушують ставати смертницями. Найгучніший випадок стався у 2014 році, коли бійці захопили 276 школярок у середній школі віддаленого села Чібок. Загалом «Боко Харам» використали понад 460 жінок-смертниць — більше за будь-яку іншу терористичну організацію в історії. Водночас кількість загиблих внаслідок їхньої діяльності в Нігерії та сусідніх країнах сягає 30 тисяч.

  51-річна Аїша Вакіль знала багатьох бойовиків «Боко Харам» ще дітьми, зокрема, займаючись їхнім вихованням. Відтоді вона вважає їх своїми «синами». Аїша — єдина жінка, яка офіційно визнає, що регулярно й відкрито спілкується з терористами «Боко Харам». Вона виступає головною посередницею у проведенні мирних переговорів із бойовиками та звільненні заручників. Незважаючи на перешкоди з боку нігерійського уряду, звинувачення у шахрайстві та підозри у діяльності на користь терористів, Вакіль продовжує свою роботу заради припинення насилля й кровопролиття.

  Читайте надзвичайну історію «матері терористів» мовою оригіналу в репортажі The Guardian за посиланням.   

  Ілюстрація: Джин Чанг / Getty Images

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00