Ні — знищенню культури!
  Сергій Коровайний 27 Березня 2020

  Ні — знищенню культури!

  В Україні вперше відбувся онлайн-мітинг «Ні — знищенню культури!» — через карантин його влаштували у форматі zoom-конференції. Приводом до акції стали новини про урізання фінансування на галузь культури. На старті до онлайн-мітингу приєдналося понад 800 людей. 

  «Міністерство фінансів планує урізати фінансування всіх напрямків діяльності Міністерства культури, молоді та спорту. Зокрема, фінансування хочуть позбавити Держкіно, Український культурний фонд, Інститут книги, туризм тощо. Це означатиме повний крах української культури і знищення не тільки тих здобутків, які маємо натепер, а й усіх майбутніх. У цій ситуації ми не можемо мовчати. Навіть зараз, в умовах карантину, ми маємо показати, що нас багато і ми не дозволимо знищити українську культуру», — зазначили організатори.

  Київський фотограф Сергій Коровайний зафіксував подію у фотографіях:

  «Під час карантину вкрай не вистачає робочої рутини, спілкування з іншими людьми, зйомок. Коли дізнався обурливу новину про урізання бюджету на культуру та онлайн-мітинг проти такого рішення, вирішив його пофотографувати. Я уявив, що знімаю звичайний мітинг — зі спікерами та натовпом, крупними, середніми та загальними планами тощо. Дивний досвід. Якщо все життя переходить в онлайн, може, це і є майбутнє новинної фотожурналістики? А якщо серйозно, дуже хочеться повернутися до звичайного життя. А з ним — і до офлайнових зйомок».

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00