Нові безхатьки Лондона — працівники готелів і ресторанів
  The Guardian 18 Травня 2020

  Нові безхатьки Лондона — працівники готелів і ресторанів

  Амелія Джентльмен — The Guardian

  Лондон зачинено на карантин. Уночі спорожнілою Трафальгарською площею снують лише поодинокі зграйки безхатьків. Утім, не всі тут — досвідчені вуличні мешканці. Восьмирічна кар’єра поляка Мартіна — від швейцара до кухаря модного ресторану у східному Лондоні — закінчилася вулицею. Через карантин його раптово звільнили, а заощаджень він не мав. Вже шість тижнів чоловік мешкає на шматі хідника біля метро «Чарінг-Крос». 

  Все більше звільнених працівників лондонського ресторанно-готельного бізнесу опиняються на вулиці, бо не здатні платити за оренду житла. Жертви ненадійної роботи та сумнівних умов проживання, ці нові безхатьки не долучені до системи соціальних виплат або не можуть собі дозволити на них чекати. Столичні центри допомоги нужденним також зачинені, тому безхатькам ніде поїсти, помитися, випрати одяг чи бодай справити нужду. Навіть знайти картон для такого-сякого притулку проблематично, адже зачинені бізнеси не викидають упакувань. Подаяння зникли разом із перехожими. Наприкінці дня кафе не роздають нерозпроданих сендвічів. У місті позникали звичні запахи — смаженого фастфуду, кави, розливного пива. Немає гомону та криків у мобільні телефони. Смітники стоять порожні. Недопалки знайти дедалі важче. І нині навіть голуби здаються голоднішими, кидаючись на волонтерські харчові пакунки. 

  Читайте безжально чесний репортаж The Guardian про постапокаліптичну реальність британської столиці мовою оригіналу за посиланням.

  Фото: Jeff Moore / The Guardian

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00