Охоплений смогом Київ
  Сергій Коровайний 17 Квітня 2020

  Охоплений смогом Київ

  Станом на вчора рівень забруднення повітря у столиці України перевищував норму майже у вісім разів. Про це свідчать дані рейтингу міст за якістю повітря від міжнародного порталу IQAir. Індекс забруднення повітря у Києві сягнув 380 пунктів (високий рівень небезпеки), тоді як норма — 50. 

  Причиною смогу у міській адміністрації називають продукти горіння, принесені вітром із пожеж у Житомирській області та зоні відчуження Чорнобильської АЕС. 

  Дим, який охопив місто, може викликати головний біль, кашель, проблеми з диханням, подразнення очей, запалення слизової оболонки носа і гортані, а також інші захворювання та алергії. Для запобігання шкоди здоров’ю у МОЗ України рекомендують дотримуватись певних правил. Зокрема, не виходити на вулицю вранці, уникати тривалих прогулянок, щільно зачиняти вікна та двері, робити вологе прибирання, пити 2-3 літра рідини на день, промивати ніс і горло. Натомість КМДА закликала киян взагалі зачинити вікна і не виходити з дому.

  У Державній службі з надзвичайних ситуацій запевняють, що наразі столичне повітря не несе хімічної та радіологічної загрози. Сьогодні вдень індекс забруднення IQAir суттєво знизився, але все ще перевищує норму більше ніж утричі (160 пунктів). Втім, портал прогнозує зниження індексу до нормальних значень до 6 ранку в суботу.

  Автор знімку — Сергій Коровайний, фотограф, що знімає для Радіо Свобода, Ukraїner, The Gate Agency та Reporters, продюсер New Cave Media.

  Дочитали до кінця! Що далі?

  Далі — невеличке прохання. Будувати медіа в Україні — справа нелегка. Вона вимагає особливого досвіду та знань, купу нервів і ресурсів.

  А репортаж — це ще й недешева робота. Відрядження, довжелезні тексти, ексклюзивні фото, літредактура, коректура, адміністрування… Звісно, можна було б писати коротко та поверхнево («Ну бо хто тепер читає лонгріди?!»), ілюструвати тексти неякісними фото з гугл-пошуку та особливо не напружуватись. Але ми вважаємо, що наші читачі й читачки заслуговують на іншу журналістику — значно цікавішу та ґрунтовнішу.

  На щастя, стартову діяльність проекту підтримує Посольство Норвегії в Україні. Та для побудови сталої фінансової моделі нам потрібна щоденна підтримка читачів. У нас немає політичних спонсорів, нестерпної реклами і скандальних матеріалів, які генерують мільйони переглядів. Бо наша ціль — не кількісні показники.

  Нам значно важливіше згуртувати навколо Reporters. активних і небайдужих українців, які обожнюють цікаві історії та розуміють, що quality journalism matters. Нам значно важливіше розповідати історії, які впливають і змінюють.

  Щотижня надсилаємо
  найцікавіше

  0:00
  0:00